Foods Wines from Spain Hiszpanskie Wina FEDER

Varsovino 2017

Niedawno powitaliśmy w Warszawie kwiat hiszpańskiego winiarstwa.
Na VARSOVINO 2017, 13-tej wystawie win hiszpańskich, pokazało  się  kilkadziesiąt winiarni z Hiszpanii. Goście wydarzenia mieli okazję degustować 250 etykiet, wiele z nich po raz pierwszy na polskim rynku.

ALTA ALELLA www.altaalella.wine
Dumna właścicielka parceli o nazwie Vallcirera – jednej z pierwszych 12 wyróżnionych jako Paraje Calificado, najwyższą kategorię w produkcji win musujących cava w Hiszpanii. Oprócz niej ma Winnice wramach apelacji DO Alella i DO Cava. Dziś na sukces firmy pracują już 3 pokolenia rodziny – dziadek Josep Maria, jego córka Mireia – enolog Alta Alella oraz malutki Marti, który na razie zajmuje się przede wszystkim zjadaniem winogron.

AVELINO VEGAS www.avelinovegas.com
Stuletnie winnice usytuowane na wysokości 800 m npm oraz emocjonujące wina. Oto Avelino Vegas – specjaliści od win białych fermentowanych w dębowych beczkach.  Obok win z regionu DO Rueda, słynącego z białych win z odmiany Verdejo, produkują również krwiście czerwoe Tempranillos w DO Ribera del Duero.

BODEGA EDUARDO GARRIDO www.bodegaeduardogarrido.es
Malutka, rodzinna winnica z DOCa Rioja, leżąca u stóp Sierra de Cantabria. Obecnie firmą kieruje Amelia Garrido, córka Eduarda Garrido. Winiarnia produkuje zaledwie 20 tysięcy butelek rocznie, ale za to jakich! Koniecznie spróbować!

BODEGAS FELIX SANZ www.bodegasfelixsanz.es
Winnica z serca regionu DO Rueda. Ich białe i rześkie Verdejos Was zachwycą!

BODEGAS FRANCO ESPAÑOLAS www.francoespanolas.com
Jedna z najstarszych winiarni w regionie DOCa Rioja, laureatka wielu prestiżowych nagród. Producent najlepiej sprzedającego się wina na świecie Diamante. Ma też butikową winnicę w regionie DO Ribera del Duero – Bodegas Valparaíso. Wina z Bodegas Franco-Españolas sprowadza do Polski Ambra, Rafa Wino i 13 Win.

BODEGAS GRUPO YLLERA www.grupoyllera.com
Yllera to dziś grupa składająca się z kilku winiarni zlokalizowanych w najważniejszych apelacjach winiarskich Ribera del Duero, Rioja, Toro. Jednak to region DO Rueda pozostaje sercem Yllera i kolebką winiarskiej działalności firmy. To tu wszystko się zaczęło. Pierwsze wino rodziny Yllera, słynne na cała Hiszpanię Cantosan, produkowano na długo przed oficjalnym ustanowieniem apelacji Rueda.

BODEGAS ISIDRO MILAGRO www.bodegasisidromilagro.com
Tradycja i klasyka z DOCa Rioja. Winiarnia dysponuje też winnicami w La Mancha i oferuje szeroką gamę win, by zadowolić nawet najbardziej wymagające podniebienia. W Polsce reprezentuje ich TIM.

BODEGAS MÁRQUES DE CÁCERES www.marquesdecaceres.com
Marqués de Cáceres ma swoje główne winnice w apelacji Rioja Alta, jednym z najstarszych
i najbardziej konserwatywnych hiszpańskich regionów. Tradycja, wielowiekowość produkcji, wielopokoleniowość winiarzy podkreślane są tu na każdym kroku. I nie bez kozery. Oni rzeczywiście wiedzą, jak robić wyśmienite wina. Wina od Marqués de Cáceres kupicie w winitekach City Wine, Pintot Wine & Spirits oraz Wielkie Wina.

BODEGAS MARQUÉS DE TERÁN www.marquesdeteran.com
Absolutna awangarda w tradycyjnym anturażu Rioja. Nowoczesna surowa architektura, najnowocześniejsze techniki winiarskie, krio maceracja i cudowne efekty.

BODEGAS OSBORNE www.osborne.es
Producent z południa Hiszpanii słynący z klasycznych win typu sherry, na Varsovino pokaże również swoje umiejętności z temacie win czerwonych z apelcji DOCa Roja oraz z okolic Toledo (Castilla).

BODEGAS PACO GARCÍA www.bodegaspacogarcia.com
Najlepsza winiarska tradycja DOCa Rioja opakowana w nowoczesną i atrakcyjną formę.

BODEGAS PIQUERAS www.bodegaspiqueras.com
Najstarsza winiarnia w apelacji DO Almansa. Produkuje eleganckie czerwone wina z odmian Monastrell i Garnacha Tintorera.

BOGARVE 1915 www.bogarve1915.com
Stuletnia tradycja i świeży powiew młodości wprost z rozgrzanej słońcem La Manchy.

CIEN Y PICO www.cienypico.com
4 niepokornych enologów, stuletnie winnice i zaskakujące, arcyciekawe wina.

COPABOCA SUSTAINABLE WINES www.copaboca.com
Winnice w najgorętszych regionach Hiszpanii – Rueda, Ribera del Duero, Toro i Cigales
oraz wina, które zaciekawią młode pokolenie winofanów. Kilka win od Copaboca importuje do Polski Atlantika.

COTO PELAYO www.bodegasoran.com
Merchant, który skupia pod swoimi skrzydłami małe i ciekawe winnice z klasycznych apelacji Ribera del Duero i Toro oraz z mniej znanych regionów Ribera del Guadiana, Extremadura, Terra Alta, Ribeiro i Jerez.

DE MOYA www.demoya.es
Lokalne odmiany z regionu Walencja ocalone od zapomnienia.
Wspaniałe wina z wyjątkowych winogron Bobal, Monastrell i Merseguera.

FINCA LOS ALJIBES www.fincalosaljibes.com
Duża 178 hektarowa winnica z ogromnym bogactwem odmian. Uprawia się tam klasyczne hiszpańskie Tempranillo, Garnacha, Garnacha Tintorera i Verdejo oraz międzynarodowe Syrah, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot, Sauvignon Blanc i Chardonnay.

GONZALEZ BYASS www.gonzalezbyass.es
Piąte pokolenie González Byass znane ze wspaniałych Sherry i brandy de Jerez. Obok słynnej na cały świat marki Tio Pepe z Andaluzji, ma również winnice w innych regionach Hiszpanii. To Bodegas Beronia (Rioja i Rueda), Cavy Vilarnau (Barcelona), Finca Constancia (VdT Castilla), Finca Moncloa (VdT Cádiz), Viñas del Vero (Somontano) and Pazo de Lusco (Rías Baixas), a od 2016 również winnicę Veramonte w Chile.

GRANBAZAN www.agrodebazan.com
Białe Albariños z ponad 35 letnich krzewów. Granbazan to jedna z pierwszych winiarni
w Rias Baixas, która odważyła się na macerację na zimno i fermentację w beczkach. Efekt jest wyśmienity!

HACIENDA EL TERNERO www.elternero.com
Początki winnicy sięgają zamierzchłych lat 1077. Klasyczna elegancja!

HGA BODEGAS www.hgabodegas.com
To firma, która reprezentuje kilka małych winnic. Na VARSOVINO pokaże wina z północy Hiszpanii – Bodegas Altos de Torona, Bodegas Pazo de Villarei i Bodegas Regina Viarum
z regionów DO Ribeira Sacra i DO Rias Baixas. W swojej ofercie ma również klasyczne, czerwone apelacje. Importer Ambra sprowadza do Polski ich wino o nazwie El Ilusionista, powstające w Ribera del Duero.

HIKA www.hikatxakolina.com
Młodziutka winiarnia z Kraju Basków, słynącego z produkcji wyjątkowego i jedynego na świecie Txacoli.

MAS RODÓ VITIVINÍCOLA www.masrodo.com
Specjaliści od win jednoszczepowych w regionie DO Penedes. Ich wina są laureatami wielu nagród, medali i bohaterami entuzjastycznych opinii krytyków winiarskich.

MURIEL WINES www.murielwines.com
Jedna z najważniejszych grup winiarskich w Hiszpanii. Korzenie i kosmopolityczna dusza, historia i poszukiwanie nowości. Muriel Wines to 6 winiarni z regionu Rioja, Rias Baixas
i Castilla oraz szerokie portfolio dla każdego winofana.

PAGOS DE VALCERRACIN www.pagosdevalcerracin.com
Ponad stuletnia tradycja winiarska u podnóża zamku Castillo de Peñafiel. Esencja apelacji Ribera del Duero.

ROJO EXPORTA www.rojoexporta.com
Merchant skupiający pod jednym dachem ofertę 6 winiarni Bodegas y Viñedos Rauda
i Abadía la Arroyada z DO Ribera del Duero, Casto Pequeño z Castilla y León, Rueda oraz Toro, Tavera z DO Mentrida, Gailur z DOCa Rioja oraz Txakoli Zudugarai z DO Txakoli de Getaria.

V&F VERY FINE VINOS www.veryfinevinos.com
Zaprezentuje wina od Pago de Larrainzar oraz ciekawe etykiety i odmiany z apelacji Cariñenam Alicante, Bullas i Valencia.

VENTA LA VEGA www.ventalavega.com
Ekologiczne uprawy czerwonych odmian Garnacha Tintorera i Monastrell z apelacji DO Almansa.

Gościem honorowym tegorocznego VARSOVINO jest wino Albariño Rias Baixas.

Organizatorem VARSOVINO 2017 – 26 września – jest Biuro Radcy Handlowego Ambasady Hiszpanii wspólnie z ICEX Hiszpania Handel i Inwestycje.
Patronami medialnymi wydarzenia są Ferment,  Food Service, Kuchnia, Magazyn Wino, Stowarzyszenie Sommelierów Polskich, Vinisfera.pl, Winicjatywa.

Patroni - VARSOVINO 2017

1 thought on “Varsovino 2017

Comments are closed.