Foods Wines from Spain Hiszpanskie Wina FEDER

Sztuka ulicy na etykietach Pago de Tharsys City

Tharsys City Bobal to ciekawa etykieta z winnicy Pago de Tharsys, wybrana najlepszym czerwonym winem regionu DO Utiel Requena w 2015 roku.

W corocznym konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Sommelierów
z Walencji, w degustacji w ciemno spośród 74 zgłoszonych do konkursu win, Tharsys City podobało się jurorom najbardziej.

Tharsys City

Tharsys City to dojrzewające przez 5 miesięcy wino z odmiany bobal. Ma rubinowy kolor, pachnie aromatycznie dojrzałymi jeżynami, są również nuty kandyzowanych śliwek.
W ustach jest gładkie i aksamitne dzięki dojrzałym taninom.

Etykietę Tharsys City Bobal oraz siostrzanego wina Tharsys City Macabeo zaprojektował uliczny artysta Joan Canovas. Canovas w Walencji jest znany lokalnie, od 14 lat pracuje na ulicy, zarabiając jako karykaturzysta i ilustrator najpiękniejszych zakątków miasta.
W winnicy Pago de Tharsys, zaangażowanej społecznie, dostrzeżono niebanalny talent Canovasa i zaproponowano współpracę. Jej efekt to z jednej strony hołd dla pięknej architektury Walencji, a z drugiej, uznanie dla anonimowych ludzi, którzy swoją sztuką  tworzą koloryt i klimat tego nadmorskiego miasta.

Szefowa Pago de Tharsys, Ana Suria, podkreśla z dumą, że Walencja, obok wysokiej jakości win w regionie, wyróżnia się też jako tolerancyjne, nowoczesne i przyjazne miasto, pełne anonimowych, ulicznych artystów, którzy są częścią tkanki miejskiej i to dzięki nim Walencja ma taki niepowtarzalny charakter.

Winnica Pago de Tharsys zaprezentowała swoje etykiety podczas VARSOVINO 2018, corocznego spotkania z hiszpańskimi winami w Warszawie, organizowanego przez Ambasadę Hiszpanii.