Foods Wines from Spain Hiszpanskie Wina FEDER

Spanish Wine Specialist

Spanish Wine Specialist

Wines from Spain, wspólnie z hiszpańskim instytutem Icex zapraszają na oficjalny program edukacyjny na temat win hiszpańskich.

Kurs pt. Unveiling Spanish Wines zwieńczony tytułem Spanish Wine Specialist, przygotowano we współpracy z najlepszymi specjalistami w Hiszpanii, takimi jak Pedro Ballesteros, MW, Almudena Alberca MW, czy Elisa Errea, założycielka prestiżowej szkoły sommelierskiej The Wine Studio.

Szkolenie zapewni uczestnikom dogłębną wiedzę, potrzebną do zrozumienia hiszpańskich unikalnych terroir i lokalnych metod produkcji wina. Obok hiszpańskich regionów winiarskich, prowadzący zaprezentują różne style winiarstwa w Hiszpanii wynikające z kulturowego dziedzictwa, klasyczne ikony hiszpańskiego winiarstwa, obecne trendy, a także ukryte skarby z endemicznych odmian, odkrywane i przywracane do życia przez młode pokolenie winiarzy.

Podczas szkolenia, uczestnicy odkryją też ścisły związek win hiszpańskich z lokalną gastronomią, regionalnymi zwyczajami i kulturą.

Kurs jest odpłatny, prowadzony online, po angielsku, w 5 cotygodniowych dwugodzinnych sesjach. Do każdej trzeba przygotować się samodzielnie, czytając udostępnione wcześniej materiały i wiele nieobowiązkowych artykułów i wywiadów, których lekturę rekomendują wykładowcy. Szkolenie zakończone jest egzaminem (test wielokrotnego wyboru). Wszyscy absolwenci, z pozytywnym wynikiem z egzaminu, otrzymują dyplom z tytułem Spanish Wine Specialist.

Kurs Spanish Wine Specialist dedykowany jest osobom profesjonalnie związanym z winem, z podstawami wiedzy winiarskiej, zainteresowanym poszerzać i ugruntowywać ją w nowych obszarach. Wszyscy chętni do szczegółowego poznania win z Hiszpanii, jako jednych z trzech filarów tradycyjnej europejskiej kultury winiarskiej, mogą zrobić to już od 9 listopada 2021 r. uczestnicząc w kursie Spanish Wine Specialist.

Zapisy (do 4 listopada) i szczegóły w linku.

Wszystkich entuzjastów win hiszpańskich serdecznie zapraszamy.