Foods Wines from Spain Hiszpanskie Wina FEDER

Pares Balta

Pares Balta to rodzinna winiarnia z hiszpańskiego regionu Penedes w Katalonii.
Początki Pares Balta datują się na 1790. Obecnie winnica posiada 5 działek, z różnorodnym podłożem i nasadzeniami różnych odmian winogron. W każdej z nich stosuje się ekologiczne metody uprawy. W Pares Balta pracują dziś trzy pokolenia winiarzy. Najstarsze reprezentuje dziadek, dziś już stulatek, Joan Cusiné Hill. To on rozkręcił biznes w latach 70 XX wieku. Potem zarządzanie winnicą przejął jego syn Joan Cusine Cusine. Jego osiągnięciem było stworzenie białego wina Blanc de Pacs, które tak przypadło do gustu smakoszom wina, że produkowane jest do dziś. Można je kupić w sklepie Winezja.pl.

Bares Balta Blanc de Pacs

Inne wina od Pares Balta dostępne na polskim rynku to:

Cosmic Pares Balta – kupaż odmiany lokalnej Xarel.lo i międzynarodowego Sauvignon Blanc. Pachnie miodem i skoszoną trawą, w tle rozwijają się aromaty zielonych jabłek
i brzoskwiń oraz cytrusów. W ustach jest kwiatowo-cytrusowe i bardzo świeże.

Pares Balta Cosmic

Ros de Pacs – Garnacha z Syrah i Cabernet Sauvignon. Niezwykle lekkie i orzeźwiające, pachnące malinami. Jest idealnie zbalansowane, owocową kwasowość świetnie równoważy subtelna truskawkowa słodycz. Choć jest wytrawne będzie smakowało nawet amatorom win półsłodkich.

Pares Balta Ros De Pacs