Foods Wines from Spain Hiszpanskie Wina FEDER

Juvé & Camps

Juvé & Camps

Stolica apelacji Cava Sant Sadurni d’Anoia to małe, katalońskie miasteczko usiane winnicami w stylu art  nouveaux. Jedna z takich winiarni to Juvé & Camps, rodzinny koncern, którego początki datuje się na  1796.

Juvé & Camps zajmuje dwa budynki usytuowane po przeciwnych stronach ulicy. Widząc je, człowiek nie pomyślałby, że to duża firma. Jednak całe bogactwo ukryte jest pod ziemią. Budynki łączy szereg podziemnych korytarzy o misternej konstrukcji wydrążonej na sześć pięter w głąb.

Juvé & Camps to poważny biznes. Rocznie produkuje 12 milionów butelek wina musującego, a każda z nich to co najmniej Crianza, co oznacza, że dojrzewa w piwnicy przez 9-15 miesięcy. Ogromna częścią produkcji są wina z najwyższych kategorii. 800.000 butelek to Reserva i leżakuje w podziemach  ponad rok (15-30 miesięcy w butelce), a prawie 3 miliony butelek to Gran Reserva, która czeka z wejściem na rynek co najmniej 30 miesięcy. Tak duże stany magazynowe i długo leżakowane wina są ewenementem na obecnym rynku, stawiającym raczej na produkcję szybkozbywalną.

Najwyraźniej, w przypadku Juvé & Camps ta strategia jest jednak słuszna. Sprzedaż cavy
o nazwie Reserva de la Familia sięga bowiem ponad miliona butelek rocznie.
W Polsce do nabycia w sklepie importera Wielkie Wina.

juve camps hiszpanska cava