Foods Wines from Spain Hiszpanskie Wina FEDER

Garść statystyk po targach FENAVIN

FENAVIN 2015 – największe targi winiarskie w Hiszpanii

Oto garść statystyk na temat zakończonych niedawno w Hiszpanii targów winiarskich FENAVIN, na których gościliśmy. Impreza odbyła się w połowie maja w samym sercu regionu Kastylia La Mancha. Gospodarzem wydarzenia było królewskie z nazwy miasteczko Ciudad Real.

Na targach zaprezentowało się 1.361 winiarzy z Hiszpanii. Odwiedziło ich ponad 18.600 zwiedzających. Wśród zwiedzających byli Hiszpanie oraz 2.500 gości zagranicznych,
z których 861 przyjechało na zaproszenie organizatora. Możemy być dumni z tego, że była wśród nich również duża grupa polskich importerów.

Ciekawą atrakcją targów była Galeria Wina. Po wejściu do Galerii, oczom zwiedzającego ukazywały się rzędy ponumerowanych stołów, a na ich białych obrusach, rzędy butelek do samodzielnej degustacji. W sumie w Galerii Wina wystawiono dla ciekawskich podniebień magiczną liczbę 1.492 etykiet (hmm… czyżby zamierzona aluzja organizatorów do kolumbowego podboju raju?). Do degustacji odkorkowano 11.280 butelek.

Sprawnej organizacji targów pilnowała armia 355 osób, w tym na czerwono umundurowanych hostess, czarująco uśmiechniętych od rana do późnego popołudnia pomimo 40ºC na zewnątrz. Już w pierwszy dzień targów wiatr znad Sahary przywiał nad półwysep iberyjski falę prawdziwego gorąca.
Taka temperatura w maju zdarzyła się w Ciudad Real ostatnio przed stu laty….

targi Fenavin, galeria wina

targi Fenavin, galeria wina

targi Fenavin

Zdjęcia: FENAVIN