Foods Wines from Spain Hiszpanskie Wina FEDER

Ferrer Bobet Priorat

Winofil Sergi Ferrer i enolog Raul Bobet, to dwaj przyjaciele, których urzekły widoki ze wzgórz w regionie Priorat i zdecydowali się tu zainstalować swoją nowoczesną bodegę. Podczas gdy wino dojrzewa w piwnicy, mogą cieszyć oczy pięknym pejzażem, który rozpościera się z sali degustacyjnej Bodegas Ferrer Bobet. Ze względu na pochyłe zbocza, praca w winnicy wymaga iście alpinistycznych umiejętności. Na prawdę byliśmy pod wrażeniem zwiedzając ich winnicę.

Winnica Ferrer Bobet, Priorat, hiszpanskie wina

Winnica Ferrer Bobet, Priorat, hiszpanskie wina

Winnica Ferrer Bobet, Priorat, hiszpanskie wina

Winnica Ferrer Bobet, Priorat, hiszpanskie wina

 

Winnica Ferrer Bobet Priorat Hiszpanskie wina

W Ferrer Bobet produkują dwa wina i trzecie tylko w wyjątkowych rocznikach.

FERRER BOBET VINYES VELLES
Stare krzewy odmiany Cariñena (70%) i Garnacha (30%). Ręczny zbiór, a jakże – tu nie da się inaczej – do małych 10 kilowych skrzynek. Selekcja winogron. 15 miesięczne dojrzewanie w beczkach z francuskiego dębu. Butelkowanie bez klarowania ani filtrowania. Leżakowanie w butelkach co najmniej 11 miesięcy.

FERRER BOBET 2014
Kupaż odmian Cariñena (48%), Garnacha (22%), Syrah (23%), Cabernet Sauvignon (7%). Owoce pochodzące z dwóch działek: 20 letniej z okolic Porrera oraz pobliskiej z krzewami zasadzonymi na łupkowych tarasach w latach 2004, 2005 i 2006. Selekcja winogron, 12 miesięczne dojrzewanie w beczkach z francuskiego dębu.

FERRER BOBET SELECCIÓ ESPECIAL VINYES VELLES 2013
Stare krzewy odmiany Cariñena (100%). Ręczny zbiór. Selekcja gron. 18 miesięczne dojrzewanie w dębowych kadziach. Butelkowanie bez klarowania ani filtracji. Leżakowanie w butelkach co najmniej 11 miesięcy.

Efekt tych zabiegów niesamowity! Wino boskie!

ferrer bobet hiszpanskie wina