Foods Wines from Spain Hiszpanskie Wina FEDER

Targi Fenavin 2017

Hiszpańskie targi winiarskie FENAVIN 2017 zakończyły się rekordowym wynikiem!
Tę edycję targów odwiedziło ponad 108 tysięcy zwiedzających.

W drugim tygodniu maja (9 – 11 maja 2017) niewielkie i zwykle senne miasteczko Ciudad Real wypełniło się gośćmi z branży winiarskiej. Było ich o 10% więcej niż dwa lata wcześniej, na poprzedniej edycji targów. Ponad 1000 gości z 90 krajów świata przybyło
do Hiszpanii na zaproszenie władz prowincji Ciudad Real.

W targach brało udział prawie 2 tysiące hiszpańskich wystawców. To prawie połowa całej branży winiarskiej w Hiszpanii. Obecne bodegi reprezentowały wszystkie z 69 apelacji winiarskich w Hiszpanii.

Oto kilka migawek z tej imprezy:

Fenavin

Fenavin

targi Fenavin

Fenavin

Fenavin

Organizatorzy targów podają, że podczas trzech targowych dni wystawcy i zwiedzający odbyli między sobą 411 tysięcy rozmów. Goście targów mogli również wysłuchać wielu interesujących wykładów, które towarzyszyły imprezie. Wystąpiło na nich 189 hiszpańskich i międzynarodowych ekspertów.

Wielkim zainteresowaniem gości cieszyła się Galeria Wina, czyli miejsce gdzie można było samodzielnie zdegustować 1492 wina wystawione przez biorące udział w targach winiarnie.

hiszpanskie wina na targach Fenavin

Fenavin

Cieszy fakt, że targi Fenavin stają się coraz bardziej rozpoznawalne.
Po 16 latach od pierwszej edycji, te organizowane w cyklu dwuletnim targi, z małej lokalnej imprezy przekształciły się w największą na świecie wystawę win hiszpańskich. W tym roku to prawie 2 tysięce winnic z Hiszpanii zebranych pod jednym dachem! Frekwencyjny sukces targów sprawił, że na kolejną edycję, w 2019 roku, organizatorzy zapowiadają wybudowanie drugiego pawilonu targowego o powierzchni ponad 20 tysięcy m2.

Wszystkich branżowych gości zainteresowanych odwiedzeniem targów Fenavin
Biuro Radcy Handlowego Ambasady Hiszpanii zaprasza do kontaktu mailowego vinovarsovia@mcx.es.