Foods Wines from Spain Hiszpanskie Wina FEDER

Ciekawe białe na lato

Ach jakie to smaczne! Albarín Blanco z winnicy Pardevalles www.pardevalles.es.
Nie należy go mylić z Albariño, innym białym winem z północenj Hiszpanii, tak bardzo ostatnio popularnym. Albarín Blanco to białe wino z zielonymi refleksami. W nosie złożony bukiet dla dociekliwych – czuć świeże owoce oraz przebijające się nuty warzywne i ziołowe. W ustach wino jest owocowe, ma wysoką kwasowość i krągłe ciało. Przyjemny posmak zostaje na długo. Aż trudno uwierzyć, że gdyby nie winiarscy zapeleńcy, odmiana Albarín, dawno by już wyginęła. Jednym z nich jest Rafael Alonso z winnicy Pardevalles.
Pracuje tam na dwóch autochtonicznych odmianach, ratując je od zapomnienia.
Albarín to grona białe, z których powstaje Albarín Blanco, Carroleón Blanco
i Albar&Coque.

Albarin Pardevalles

Dla win czerwonych Rafael uprawia odmianę Prieto Picudo. To szczep bardzo intensywnie czerwony, z wysokim cukrem i silnymi taninami. Te wysokie wartości dają wina o szczególnym smaku, bardzo aromatyczne i autentyczne.

podłoże Pardevalles

Choć to trudne do uwierzenia, oto na jakim podłożu rosną krzewy Albarín i Prieto Picudo
w winnicach Pardevalles. Taki kamienisty dywan kumuluje ciepło grzejące w dzień i, oddając je w nocy, pozwala winom przetrwać niskie temperatury. Wpływa też pozytywnie na dojrzewanie winogron. Gdyby ktoś z Was zapragnął spróbować tego wyjątkowego wina ze szczepu Albarín od Pardevalles, można je kupić u krakowskiego importera Sobiesław Zasada Import Win oraz w warszawskim VinodelSol.