Foods Wines from Spain Hiszpanskie Wina FEDER

Bodegas Habla

Bodegas Habla w krótkim czasie zdołała uplasować się w ścisłej czołówce winnic z apelacji Extremadura – regionu, który ze względu na susze słusznie kojarzy się z warunkami ekstremalnymi. Pomimo tego, w Bodegas Habla produkują wina z najwyższej półki oraz wina codzienne, które można spotkać nawet w okolicznych barach. A co konkretnie?

Bodegas Habla

Habla la Tierra – podstawowa czerwona etykieta winnicy Habla. Mieszanka odmian Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Syrah i Malbec. Dojrzałe i owocowe, zauroczy najbardziej wymagające podniebienia.

Habla de la Tierra

Habla del Silencio – Syrah, Cabernet Sauvignon i Tempranillo idealnie połączone w mięsiste i gęste wino, w roczniku 2014 wybrane najlepszym winem czerwonym Hiszpanii (według hiszpańskiego zrzeszenia dziennikarzy winiarskich AEPEV). Bogaty, owocowy bukiet: wiśnie, jeżyny, mięta, pieprz i grafit, usta wręcz słodkie lecz świeże i mięsiste, a na koniec czekoladowe i likierowe nuty.

Habla del Silencio

Habla de Ti – to biały Sauvignon Blanc w doskonałym wykonaniu. Wino nowoczesne, kobiece, hedonistyczne. Na każdą okazję.

Habla de ti

Habla Nº13 – rubinowy Cabernet Sauvignon starzony przez rok w beczkach z dębu francuskiego. W nosie złożone aromaty (czarne owoce, czekolada, anyż i nuty pikantne).
W ustach eksplozja owoców i jedwabiste taniny. Fiesta dla zmysłów.

habla_no_13

Wina z Bodegas Habla (dosłownie z hiszpańskiego Winnica Mówi) można spróbować
w podwarszawskim Izabelinie, w wine-barze Zacne Wino. Polecamy!