Foods Wines from Spain Hiszpanskie Wina FEDER

Albariño najlepszy ochładzacz

Przedstawiamy Wam bohaterów niedawnej degustacji, która zorganizowaliśmy w Bydgoszczy przy pomocy restauracji Czosnek i Oliwa.

Albarino w Bydgoszczy

Laxas 2018 | Bodegas As Laxas
Terras Gauda 2018 | Bodegas Terras Gauda
Señor da Folla Verde 2017 | Bodegas Marqués De Vizhoja
Albariño de Fefiñanes 2018 | Bodegas del Palacio de Fefiñanes
Señorío de Rubios blanco 2017 | Bodegas Señorio de Rubios
La Trucha 2017 | Notas Frutales del Albariño
Lagar de Cervera 2018 | Lagar de Fornelos
Maior de Mendoza Sobre Lías 2018 | Maior de Mendoza

Uwielbiamy tę rześkość i świeżość Albariño. Wszystkie wina pokazały ją znakomicie.

A niektóre z nich są okazują się jeszcze bardziej wyjątkowe:

Terras Gauda 2018 od Bodegas Terras Gauda. Ta winiarnia, obok wspaniałych win, dostarcza światu również wrażeń estetycznych. Co dwa lata w Terras Gauda organizują konkurs na najlepszy plakat reklamowy dla białego wina Albariño. Konkursowi patronuje lokalny twórca, Francisco Mantecón. Na przestrzeni lat rywalizacja wrosła w kalendarz imprez artystycznych i obecnie to już nie skromny konkurs a Międzynarodowe Biennale Plakatu. Nagrodą dla zwycięzcy jest niebagatelna kwota 10.000 euro.
Poniżej prace wyróżnione w 2017 roku. Autorzy: Monika Prus, Anxo Rodriguez Meirino (Galicja), Damian Klackiewicz

 MONIKA PRUS dla Terras Gauda

Señor da Folla Verde od Bodegas Marques de Vizhoja to najlepsze białe wino 2017 w Rías Baixas Condado de Tea. Tak zawyrokowali eksperci i jurorzy corocznego lokalnego konkursu Festa Vino de Condado do Tea. Choć o takich małych regionalnych konkursach słychać tylko w lokalnej społeczności, wyróżnienia w nich zdobyte mają ogromne znaczenie dla producentów. Do konkursu stają bowiem wszystkie wina produkowane w regionie, a nie tylko wybrańcy, którzy akurat mają taki pomysł na promocję czy fundusze na udział w międzynarodowych zawodach. Señor da Folla Verde to najbardziej ekskluzywne wino z winiarni Bodegas Marques de Vizhoja. Robi się je z mieszanki winogron albariño (70%), treixadura (15%) i loureira (15%). Wszystkie trzy odmiany uprawiane są posiadłości Finca La Moreira. Zabudowania Finca la Moreira to stara suszarnia tytoniu przerobiona na winiarnię oraz kamienny pałacyk pamiętający czasy świetności galicyjskiej szlachty. Piękny krajobraz roztaczający się na otaczające winnice to tylko jedna z zalet doskonałej lokalizacji winiarni. Usytuowanie w pobliżu rzeki Miño, granitowa gleba, nachylenie zbocza oraz łagodny klimat, wszystko to wpływa na wysoką jakość win produkowanych przez Bodegas Marques de Vizhoja. Kupicie je u importera Viniteranio.

Bodegas Marques de Vizhoja

Właściciel Bodegas Marques de Vizhoja