Foods Wines from Spain Hiszpanskie Wina FEDER

A walk around the great Spanish diversity

Hiszpania to kraj o największym na świecie areale winnic, uprawia się tam 235 odmiany winogron, w tym ponad połowa to szczepy endemicznie hiszpańskie, większość z nich jest niedostępna nigdzie indziej na świecie.
Produkcja jest ściśle kontrolowana pod kątem jakości. 70 regionów działa na prawach apelacji winiarskich. Dla miłośników wina to istny raj do odkrywania nowości.
Hiszpania jest najwyższym terytorium w Europie, oczywiście nie licząc szwajcarskich Alp. Średnia wysokość nad poziomem morza w Hiszpanii wynosi 800 m.

O tym jak wpływa wysokość na winnice w Hiszpanii opowiedziała Almudena Alberca, hiszpańska Master of Wine podczas degustacji komentowanej dla polskiej publiczności. Swoją selekcję win zatytułowała „A walk around the great Spanish diversity”.

Torelló Tradicional Brut Nature 2014 | wino musujące z Katalonii do spróbowania w restauracji Kromki.              

Katxiña 2019 | wino białe Txacoli z apelacji Getariako Txakolina do kupienia w winebarze Zacne Wino 

Gurdos Rosado | wino różowe 100% Prieto Picudo z apelacji León. Inne wina producenta Gordonzello do kupienia w winotekach Winestory 

Losada | wino czerwone wytrawne 100% Mencía z apelacji Bierzo. Do kupienia u importera Dekanter 

Ochoa Reserva | wino czerwone wytrawne, kupaż Tempranillo, Merlot, Cabernet Sauvignon z apelacji Navarra. Do kupienia u importera Vinobar

Pedro Ximenez 1927 | wino słodkie 100% Pedro Ximenez z apelacji Montilla-Moriles. Do kupienia w salonie Winkolekcja

Degustacja została zorganizowana w ramach cyklu Degusta España.
Jej podsumowanie znajduje się tu. Obejrzyjcie koniecznie!